Dáda a Jára

Kostkované pohádky

pro hodné děti píše Dáda KOSTKOVÁ

Tak už bylo po svátcích

UhlíkV úterý šel Ohníček poprvé po svátcích do práce. Když se vzbudil, vstal, umyl se, nasnídal se a odešel do práce. Za dvě hodiny vstala i Pochodeň a když viděla, že mají špinavé povlečení na postelích převlékla postele: Ohníčkovi dala zelené a sobě růžové povlečení a šla uvařit snídani do kuchyně. Vzala z chlebovky chleba, ukrojila si chleba, dala si na něj sýr, sedla si ke stolu a začala snídat. Když dosnídala, vzala všechno nádobí a dala ho do dřezu.

Vtom zazvonil telefon a tatínek Ohníček se ptal, jak se Uhlík, Pochodeň a Hnědulka mají. Pochodeň řekla, že děti spí a ona že právě dojedla. Ohníček se rozloučil, Pochodeň položila telefon a šla se podívat na ty svoje děti. Uhlík už byl vzhůru, tak ho maminka vzala z postýlky, oblékla ho a posadila ho do sedačky. Když maminka viděla, že Hnědulka ještě spinká, nechala ji tedy ještě spát. Vzala zatím Uhlíka a dala mu na snídani celý chleba a Uhlík ho celý snědl. Maminka mu utřela pusu, dala ho na zem a šla se kouknout za Hnědulkou. Ta se už probouzela, ale byla nějak celá zpocená. Maminka Pochodeň Hnědulku pohladila a odkryla peřinku a pak si došla pro žínku, aby jí otřela zpocené tělíčko. Potom jí oblékla do šatiček a odnesla si ji do obýváku. Tam ji posadila do sedačky a dala jí k snídani chleba s mlékem.

Hnědulce to moc nechutnalo a mamince Pochodni to bylo divné - Hnědulka nechce jíst! Tak vyndala teploměr a změřila Hnědukce teplotu. Hnědulka měla třicet osm ! Maminka došla do pokoje pro deku, kde byli čertíci a Hnědulku tou dekou přikryla. Pak zavolala panu doktorovi a řekla mu, že Hnědulka má teplotu a nechce papat. Pan doktor Pochodeň ujistil, že přijede za pět minut. Byl totiž hned ve vedlejší ulici kde bydlela čertí rodina.

Vyšel po schodech do prvního patra, tam viděl napsáno „Čertí rodina Hnědulky a Uhlíka“. Sáhl po zvonku, zazvonil a Pochodeň mu přišla otevřít. Doktor vešel do obýváku a viděl Hnědulku, která seděla v sedačce. Sáhl jí na čelo, poslechl jí srdíčko. Pak řekl Pochodni, že jí dá antibiotika a Pochodeň uklidnil, že za týden bude zdravá jako rybička, ale řekl jí, ať jí dá do postýlky, aby se brzo uzdravila. Pochodeň mu otevřela dveře aby mohl odejít, doktor sešel po schodech dolů, sedl si do auta a odejel zpátky na středisko.

Maminka Pochodeň dala Hnědulce prášky proti teplotě a dala jí do postýlky. Pohladila jí, zavřela dveře od pokoje a Hnědulka hned usnula. Asi za týden byla zdravá jako rybka a mohla si zase hrát s maminkou, s tatínkem a Uhlíkem v pokoji. Všichni byli moc rádi, že se Hnědulka uzdravila a Uhlík se začal zase smát. Maminka dala Hnědulce pusu a byla moc ráda, že už je zase zdravá.

O KRÁSNÉM ŽIVOTĚ MOJÍ ŠNEČÍ HOLČIČKY SEDMIKRÁSKY
POZOROVÁNÍ BRAMBORY
SNY O LIDECH, ZVÍŘATECH A OBYČEJNÝCH VĚCECH
KRÁTKÉ POHÁDKY Z OBYČEJNÉHO ŽIVOTA
PODZIMNÍ POHÁDKY
ZIMNÍ POHÁDKY
POHÁDKA O SKŘÍTKU JARŇÁČKOVI
JAK ŽIJE ČERTÍ RODINKA
ČERTÍ RODINA NA CESTÁCH
MALÍ ČERTÍCI POZNÁVAJÍ SVĚT
JAK ŽIJE ČERTÍ RODINKA 2
O AUTORCE
ČERTÍ RODINA JE ZASE DOMA

Tak už bylo po svátcích

Jak se Hnědulka naučila chodit

Jak maminka Pochodeň šla s dětmi do divadla

Jak se naučil chodit Uhlík

Překulil se rok

© Daniela Kostková 2003 - 2005                            Úvodní stránka