Letiště Benešov

Letiště Benešov - LKBE


Vážení letci a příznivci letectví,
vítám vás na stránce našeho letiště a zároveň vás zvu k návštěvě. Doufám, že se vám u nás bude líbit.

Vladimír Hadač
ředitel přísp. org.
Letiště Benešov


 

Bystřický bleší trh

 


Weather Underground PWS IBYSTICE2
Počasí doma - LKBE

(Aktuální počasí u nás)

Odkazy na stránky firem
a organizací,
sídlících na našem letišti:

ZPĚT

Mezinárodní lety
do a ze států mimo schengenské společenství a EU

Vzhledem k tomu, že letiště Benešov je neveřejné mezinárodní letiště, je třeba pro zdárný průběh celního a pasového odbavení dodržet následující zásady.

Včas a to nejpozději do 11.00 LT pracovního dne předcházejícího datu odbavení doručit "Žádost o ..." (ZadankaOdbaveni.rtf, 28 kB). Například je-li pondělí dnem volna, je třeba doručit žádost na úterý již v pátek. Tato lhůta je požadavkem Celní správy, která nemá nepřetržitou pracovní dobu, a především Cizinecké policie, která provádí prověřování osob pouze v pracovní době. V každém případě je vhodné si aspoň telefonicky na letišti ověřit, zda žádost byla doručena v pořádku a může být realizována.

Na žádosti musí být přesně vyplněny veškeré údaje o všech osobách na palubě letadla. Při jakékoli odchylce mezi údaji v žádosti a cestovním dokladu není možné cestujícího odbavit. Dodatečná oprava žádosti (v průběhu odbavování) není možná.

Pokud není v době podání žádosti jisté složení posádky letadla, je třeba uvést v žádosti údaje o všech osobách, které přicházejí v úvahu. Po termínu uvedeném v prvém odstavci je výjimečně možno měnit pouze datum a čas odbavení. Změna podléhá odsouhlasení celní a pasovou službou.

V době, kdy je posádka mimo prostor ČR (mezi příletem nebo odletem a odbavením), se může zdržovat pouze v celním prostoru.

Není možné proclívat obchodní zboží a neobchodní zboží nad hodnotu 6000 Kč.

Při stornu odbavení jsou žadateli účtovány vynaložené náklady.

LKBE

* * * * * * * * * *

Webmaster         Copyright: Letiště Benešov & Vl. Hadač 2000-2015        Úvodní strana