Modeláři na Nesvačilech

… co (a jak to) bylo

JETI model GALA

Sobota 23. června 2018


První zábavně-osvětové setkání stávajících i budoucích uživatelů produktů společnosti JETI model se uskutečnilo v sobotu 23. června 2018 na modelářském letišti Nesvačily. Průběh zásadním způsobem ovlivnilo počasí, přesněji chlad a hlavně čerstvý vítr. Létali tedy jen ti nejodvážnější, například František Horna s akrobatem MXS, Vlastík Sloup a Jiří Bezděk si užívali aerovleky, stejně jako Rudolf Helmer a jeho kolegové ze Scale Glider Teamu CZ, několikrát letěli i Jiří Šmíd se svojí "tygrokočkou", Zdeněk Raška s L-410UVP...

Oč méně se létalo, o to větší zájem byl o přednášky či prezentace. Jejich hlavní hvězdou byl Rostislav Číp - s přehledem informoval o novinkách firmy pro rok 2018, až neuvěřitelných možnostech serv Ditex a také o současném stavu a nepříliš veselých výhledech v oblasti akumulátorů, vhodných pro pohon modelů. S velkým zájmem se setkalo i vystoupení Bedřicha Janáčka, který referoval o zkušenostech s přijímači REX Assist.

Po celý den měli přítomní možnost nakoupit prakticky celý sortiment firmy a nechat si zkontrolovat či nastavit elektronické "vnitřnosti" svého modelu. Pánové z firmy se prostě až do večera opravdu nezastavili! Síly zregenerovali až po oficiálním zakončení se slosováním vstupenek a blahopřání nadcházejícímu osmdesátníkovi Jiřímu Švecovi z Plzně, stále nadšenému modeláři, který patří ke skupince otců československého elektroletu. Povedly se i večerní uzené kýty, takže kdo jste zaváhali, můžete jen litovat.

Poděkování patří ing. Stanislavu Jelenovi a jeho kolegům z firmy JETI model za odvahu, s níž šli do nevyzkoušeného formátu modelářského setkání, pilotům, kteří nejen přijali pozvání, ale i předvedli svoje modely na zajímavé stojánce i v letu, a konečně všem, kteří se nezalekli nepříznivé metorologické předpovědi.

Vladimír Hadač

Foto: Petr Doubrava


JETI model Gala 2018 - Foto: Petr Doubrava JETI model Gala 2018 - Foto: Petr Doubrava JETI model Gala 2018 - Foto: Petr Doubrava