Modeláři na Nesvačilech

… co (a jak to) bylo

Drakiáda

Sobota 13. října 2001


Přehlídka a soutěže draků všech typů, barev, velikostí...

Celek.jpg (37737 bytes) Jako letos téměř vždy, spiklo se počasí proti nám: Ne snad, že by nám vadilo sluníčko a na polovinu října nebývalé teplo. Když jsem ale potřebovali, vítr si vzal volno. Takže jsme se po poledni radovali, že si pěkně zalétáme - s éroplánky. S draky přece nikdo nemůže přijít. Těsně před druhou se ovšem na horizontu objevila obrovská skupina dětí a dospělých a draků, přicházející od Nesvačil. Za chvíli telefonoval pan ředitel letiště, ať nekřičím na ty lidi, co jdou přes vzletové dráhy - že je poučil a pustil... Nakonec se registrovalo přes čtyřicet soutěžících. Co ale s nimi, když se jen občas pohnul lísteček?

PredStartem.jpg (46548 bytes) Nakonec jsme určili dráhu přes letišťátko a vylosovali dvojice, které se mezi sebou utkávaly, kdo draka udrží déle ve vzduchu. Byla z toho tedy běžecká záležitost, ale záleželo i na taktice (délka šňůry, zvládnutí otočky). Vyhrály dívky! Druhou atrakcí byla přehlídky draků. Porota posuzovala originalitu a možné letové výkony. Všichni přítomní pak měli možnost projevit svůj názor v hlasování diváků, v němž přesvědčivě zvítězil klasický malajský drak, který by určitě létal naprosto skvěle. Tedy kdyby to jen trochu foukalo.

Vyhlasovani.jpg (105781 bytes) Ceny dostali nejen vítězové (věnoval je většinou Rudolf Pekař z Benešova), drobnost ale čekala na každého, za což děkujeme všem sponzorům.