Soutěže - zobrazení článku
 European Free Style Championship 2006
Soutěže   01.09.2006

Kousek od Znojma se 26. a 27. srpna létala čistokrevná 3D akrobacie.

Letošní třetí a závěrečný závod EFC 2006 se konal ve velice pěkném a moderně zařízeném areálu Model City Znojmo. Ten jako asi jediný u nás disponuje kompletním bezpečnostním zabezpečením, které patří mezi standardy řady modelářských areálů v Evropě včetně vysoké sítě oddělujících dlouhou asfaltovou letištní plochu od diváků, dobře vybavenou restaurací s kompletním sociálním zařízením a ubytováním v přilehlých chatkách. V areálu jsou další doplňková zařízení, pěkně upravené okolí, dostatečně velké parkoviště a vyhrazená plocha kempu pro piloty.

Přijelo celkem dvanáct soutěžících. Většina byla z Rakouska, tři byli domácí a jeden z Německa. Nepříliš povzbudivá meteorologická předpověď naštěstí nevyšlo a tak se bez problémů odlétala v sobotu tři soutěžní kola a v neděli závěrečné finálové.

Mezi jednotlivými soutěžními koly měli soutěžící i diváci, zastoupení ve velmi hojném počtu, možnost shlédnou atraktivní letové ukázky bohatého doplňkového programu.

Večer v sobotu uspořádal hlavní organizátor a sponzor Ivoš Krill opravdu bohatý banket v místní hospůdce.

V neděli po odlétání finále proběhlo losování díky štědrým sponzorům bohaté tomboly, v níž byla hlavní výhrou stavebnice modelu Katana 39 % firmy Krill Aircraft.

V soutěži zvítězil Gernot Bruckmann (model Krill Katana 39 %, motor 3W 157, vrtule dvoulistá Mejzlík 30x12, RC souprava Graupner MC-24), na druhém místě jsem se umístnil já, (model Krill Katana 39 %, motor Desert Aircraft DA-150, třílistá vrtule Mejzlík 29 x12N, RC souprava Graupner MC-24 Gold) a třetí byl Bernard Kager (model Krill Katana 39 %, motor 3W 157, RC souprava Graupner MC-24).

Pro kvalitně konstrukčně a dílensky zpracované „Ivoškovy“ Katany vynikajících letových vlastností je to další velký úspěch - v International Extreme Flight Championship XFC 2006 (USA), letošním European Acro Cup a European Freestyle Championship i dalších mezinárodních soutěžích s nimi piloti sbírají jeden titul za druhým.