Akroforum

Soutěže - zobrazení článku
 Záv?re?ná sout?ž F3M ?eského Poháru
Soutěže   12.10.2004

První říjnový víkend ukončili čeští piloti obřích akrobatů oficiálně sezónu na závěrečné soutěži.

Náš hlavní trenér ing. Jiří Havel napsal pár postřehů:

Akrobacie velkých motorových modelů kategorie F3M je pro diváky jistě docela zajímavá, ale poslední soutěž seriálu Český pohár, která se konala ve dnech 2. a 3.10. 2004 na letišti v Mělníku, tento fakt moc nepotvrdila. Chyba byla asi v tom, že pořadatel RC Modelklub Neratovice podcenil potřebu tuto akci lépe propagovat např. v lokálních mediích. Soutěž bohužel kolidovala s výstavou Model Hobby, které zřejmě řada potenciálních diváků dala přednost.

Do soutěže se přihlásilo 11 závodníků, nakonec jich přijelo jen 8 ale i tak to byla zatím největší účast na těchto seriálových soutěžích. Počasí, ze kterého na začátku října měli všichni strach, bylo takřka letní a kromě krátké sobotní přeháňky prostě vyšlo a v neděli bylo i slunečno a docela teplo.

Létala se 2 kompletní kola, která sestávají z povinné, tajné a volné sestavy a o první místo v soutěži svedli urputný boj mladý Dan Hrachovec (13 let) s Jindrou Dořičákem (oba jsou továrními piloty výrobce motorů ZDZ Val. Meziříčí) a nakonec rozdílem pouhých 4 bodů zvítězil Jindra. Na třetím místě se umístil stále se lepšící Radek Černý z Plzně, jemuž nová „třímetrovka“ sedí mnohem lépe, než jeho předchozí menší model.

V celém seriálu, který byl rozepsán na 4 soutěže (z nichž jedna se nekonala), zvítězil Jindra Dořičák (ZDZ) před Milanem Břečkou (JMB Mor. Budějovice) a Danem Hrachovcem (ZDZ). Na dalších místech se umístili František Kalouner (LMK Klatovy), Zdeněk Šorma (LMK Dvůr Králové), Jan Halašta (ZDZ), Tomáš Snoza (ZDZ) a Radek Černý, který ale létal jen na poslední soutěži.

Při vyhlašování výsledků poslední soutěže a celého seriálu předal koordinátor celého seriálu ing. Jiří Havel krásné poháry, které věnovaly firmy MVVS Brno, JR-Models Šebrov a JMB Mor. Budějovice. Současně poděkoval i firmě Schenck Praha, která seriál sponzorovala.

Tak že první ročník Českého poháru F3M, který je jakýmsi neoficiálním mistrovstvím republiky v této kategorii, je úspěšně za námi a snad se nám podaří tento zajímavý seriál zorganizovat i v příštím roce.