Letecký
modelář.cz

Letecký
modelář

špejle pohybující se spořádaně vzduchem jsou fascinující
- jedno zda borové, nebo z uhlíku…

Zdeněk Liska

V druhé polovině sedmdesátých let minulého jsem s ním měl čest a potěšení spolupracovat v redakci Modelář. Nikdy nezapomenu na jeho oponentury plánků modelů snad všech kategorií a dokonce i odborností: "Hadači, a ty si opravdu myslíš, že ten nosník má být zrovna tady?"

07. 09. 2015        Celý článek

Antonín Tvarůžka

Potkávali jsme se na pražské Letné při lize házedel, na schůzích, na letištích. Patřil k těm, kteří pro letecké modelářství doslova a do písmene dělali první poslední - od pořádání soutěží po vedení kroužků.

23. 10. 2014        Celý článek

Ing. Milan Hořejší, CSc.

V pátek 10. září 2010 zemřel ve věku 90 let muž, jehož jméno většina starších leteckých modelářů zná, ale málokdo z těch, které jsem oslovil, si vzpomněl, že měl štěsí potkat ho na letišti. Milan Hořejší byl totiž jedním z prvních, kteří pochopili, že cesta ke zlepšování modelů letadel vede hlavně přes poznání zákonitostí, jimiž se jejich pohyb atmosférou řídí.

13. 09. 2010        Celý článek

Rudolf Černý

vystudoval konzervatoř (obor klarinet); v té době začal i létat na větroních. Obě tyto činnosti mu ale znemožnily zdravotní problémy, takže se intenzivně a později i profesionálně pustil do modelářství, k němuž ho jako kluka přivedl starší bratr.

01. 12. 2009        Celý článek

Jiří Smola

Za pár dnů to bude třicet let, co po zhruba ročním nerovném boji podlehl té bestii. Během nich jsem dost často v různých situacích vzpomínal na svého prvního šéfredaktora. Vlastně Pana Šéfredaktora. Takto jsme se s ním tehdy v prvním sešitu Modeláře ročníku 1980 loučili:

04. 11. 2009        Celý článek

Nezapomenu, Ivano

Na vůbec první setkání elektroletců na Nesvačilech přivezli Plzeňáci jedny z vůbec prvních klidoletů (či slowflyerů) u nás. Ivana docela nenápadně dokázala vyprovokovat dramatickou podvečerní soutěž v podlétávání ohradníku.

13. 03. 2007        Celý článek

Sbohem, Radku…

Ve věku 84 roků nás opustil Radek Čížek. Chlap, kterého si nejvíc pamatuji s brýlemi na čele, jak mi v někdejší redakci Modeláře rozkládá po stole široké papírové plachty, v nichž měl zaznamenány soutěžní výkony všech svých chasníků, tedy členů modelářských kroužků v Kamenných Žehrovicích a okolí. Stejně důsledně se spoustu let věnoval dohledu nad národními RC větro�?ářskými kategoriemi.

08. 03. 2005        Celý článek


Počet zobrazených článků: 7 (z celkem 7 nalezených)