Letecký
modelář.cz

Letecký
modelář

špejle pohybující se spořádaně vzduchem jsou fascinující
- jedno zda borové, nebo z uhlíku…

Mistrovství světa F5B, F5D 1996

Ještě deset let poté se mi občas vynoří vzpomínka na akci, kterou jsem spunktoval. Hodnocení je pro mě i s odstupem nelehké, takže jsem učinil něco poznámek hlavně na jinak a jinde spíše nezveřej?ovanou organizační notu.

05. 12. 2006        Celý článek

Konec elektroletu a jeho vzkříšení­

Bylo to na začátku léta 1990. Naše novoměstská a hradecká parta přijela na tradiční Hadačovu soutěž elektroletů do Nesvačil. Její vysoká prestiž byla ještě vylepšena za pomocí Honzy Davida (tehdy team managerem německé reprezentace), který přivedl celou německou špičku, na což se chytla i celá rakouská špička a nechyběli ani Švýcaři – nějak to zapadalo do euforie té doby (přivítat nás v Evropě, trochu nám něco předvést, trochu se podívat, jak to u nás vypadá, a trochu si pojíst a popít za směšný peníz – mnozí z nich to neunesli a v neděli byli k nepotřebě).

03. 12. 2006        Celý článek

Prehistorie

Vašek Chalupníček měl myslím Mosquito ze stavebnice. Létali jsme s Mosquitem v Táboře na letišti někdy v létě 1977. Mě se podařilo zakoupit od Graupnera Elektroset Mosquito: pěkně v krabičce motor, převody, prodlouženou hřídel se spojkou s dvěma „O“ kroužky, sklopnou vrtuli a na zapínání motoru velký páčkový vypínač (ovládaný tahem serva), to vše propojené kabely a opatřené konektory. K tomu ještě (to bylo asi zvlášť) aku Varta 7x tuším 1200 mAh.

02. 12. 2006        Celý článek

Elektrolet u nás

Pošlete mi váš příspěvek ke zpracování historie elektroletu v našich zeměpisných šířkách - uvedu jej pochopitelně s uvedením autora či pramene. Uvítám vzpomínky na vaše první modely, práci na nabíječích... Pamatujete si, jak jste chystali první setkání a soutěže?

01. 12. 2006        Celý článek


Počet zobrazených článků: 4 (z celkem 4 nalezených)